fbpx

Gayrimenkul İlgi Beyanı

İlgi Beyanı Gayrimenkul – Teklif ettiğimiz yatırım Gayrimenkulü ile mi ilgileniyorsunuz?

İlgi Beyanı Gayrimenkul | Off-market piyasalarda gayrimenkullerin sahibi, gayrimenkulünü piyasaya sürmeden herhangi bir paylaşım portalında yayınlanmadan satılmasını ister. Ayrıca gayrimenkulün içinde bulunan kiracılarında bu satış sürecinden haber olmasını istemezler. E1 hem gayrimenkul alıcısının hem satıcısının hakları aynı oranda korur.

Gayrimenkul İlgi Beyanı imzalayarak size verilen bilgilerin gizlilik koşullarına uygun davranacağınızı beyan etmiş olursunuz. Gayrimenkul satıcısına, İlgi Beyanınızı ileterek, adres bilgilerini ve diğer bütün evrakları kiminle paylaşıldığı resmi bir şekilde bildirilmiş olur.

İlgi Beyanı Gayrimenkul, noter satışı gerçekleşmeden yatırımcılara komisyon yükümlülüğü getirmez. Yalnızca söz konusu gayrimenkul ile ciddi şekilde ilgilendiğini beyan etmiş olur. Ayrıca gayrimenkul yatırım danışmanı satış gerçekleştiği takdirde komisyonunun koruma altında olduğunu bilmesi, Danışmanın motivasyonlu bir çalışma gerçekleştirmesini sağlayacaktır.

Gayrimenkul Yatırım danışmanı komisyonu, hisseli satışlarda finansman toplamından (devralınan borçlar ile birlikte) + satın alma tutarı toplamı üzerinden talep edilir.

Gayrimenkul satın alma - E1 Holding - Satın alma profili - CEO Muharrem Erdoğdu

Pratik Örnek;

Gayrimenkul yatırımcısı 10.000.000 €’luk bir alışveriş merkezi almak istiyor. Satın alma sırasında bu gayrimenkul üzerinde “Renk İnşaat Ltd. Şti.” şirketini kurdu ve sahibi hisseleri edinmek istediğini belirtti. Mevcut şirketin Bankada %1,9 faiz ile 7.400.000 € kredisi var. Gayrimenkul yatırımcısı bu borcu kabul ederek mal sahibine 2.600.000 € ödeme yapacaktır. Burada gayrimenkul danışmanı için açıktır. Satın Almak İstiyor!

Noter satış sözleşmesini 2.600.000 € satış bedeli + 7.400.000 € finansman bedeli olarak komisyon 10.000.000 € üzerinden talep edilecektir. Bu durumda çünkü gayrimenkulün 10.000.000 € üzerinden gerçekleştiği kesindir. Danışmanlık komisyonu:

Satış Fiyatı / 100 x 5,95 = Toplam Komisyon Rakamı

Sunumlarda %5,95 veya %7,14 ilk talebin sebebi

Gayrimenkul yatırımcısının aracıyı geçmeyi denemesi veya komisyon ödememesi durumunda, satış danışmanının harcadığı zaman ve paraya bağlı olarak %0.5 ile %1,5 arasında cezai şart uygulanır. İlk sunumlarımızda çıkan bu komisyon oranları üzerinden gayrimenkulüne göre farklı komisyon oranı talepleriniz değerlendirilir.

İlgi Beyanı

Bize Ulaşın

 

Güvenlik

Scroll to Top